Jak wygląda koordynacja dnia ślubu godzina po godzinie?

Koordynacja dnia ślubu - jak wygląda i na czym tak naprawdę polega? Jest to jedno z pytań, które klienci zadają nam najczęściej. Na czym polega usługa koordynacji dnia ślubu? - by wyjaśnić wszelkie wątpliwości, postanowiliśmy pokazać Wam, jak wygląda nasza praca dla Was w dniu ślubu godzina po godzinie. Jako przykład posłuży realizacja jednego z tegorocznych wesel :).

Koordynacja dnia ślubu skierowana jest dla osób, które:
  • chcą, by scenariusz tego dnia przebiegał dokładnie tak, jak planowali przez kilka wcześniejszych miesięcy
  • chcą cieszyć się z narzeczoną/ym i najbliższymi każdym momentem tego dnia. Chcą być w nim obecne na 100%, bez obaw o weselną logistykę.
Usługa ta jest integralną częścią oferty Kompleksowa Organizacja.
DZIEŃ ŚLUBU GODZINA PO GODZINIE
  Nasze działania w dniu ślubu są poprzedzone wielotygodniowymi przygotowaniami. W tym dniu jesteśmy do Waszej wyłącznej dyspozycji. Zobaczcie, jak pracujemy już od rana.
Godzina 8:00
O tej godzinie najczęściej rozpoczynamy naszą pracę na miejscu uroczystości weselnej. Oczywiście jest to godzina umowna i jej początek jest ściśle dopasowywany osobno do każdego projektu. Jest to czas, w którym odbieramy i dowozimy do Pary Młodej bukiety ślubne, przypinki, świeże kwiaty do włosów i inne zamówione dodatki niezbędne do stylizacji.
Godzina 9:00
Dowozimy na miejsce wesela prezenty zamówione na podziękowania dla rodziców, a także cardbox oraz bagaż dla Pary Młodej na poprawiny.
Godziny 10:00 – 13:00
Sprawdzamy stan i przygotowanie pokoi dla gości, ustalamy listę możliwych wcześniejszych zameldowań w hotelu. W każdym pokoju rozkładamy listy powitalne dla gości oraz upominki od Pary Młodej. To jest też idealny czas na to, by sprawdzić, czy alkohol i napoje się chłodzą oraz dostarczenie słodkich wyrobów. Przygotowujemy wazony na kwiaty oraz krzesełka dla dzieci. Następnie nadzorujemy montaż dekoracji w kościele i na sali weselnej. Sprawdzamy, czy stoły oraz winietki zostały poprawnie ustawione. Nadzorujemy ustawienie dekoracji świetlnych i atrakcji (w tym przypadku fotobudki). Kiedy wszystko już jest poprawnie ustawione, sprawdzamy kwestie techniczne, jak nagłośnienie, czy prezentacje multimedialne. W tym czasie koordynujemy też transfery lotniskowe gości.
Godziny 14:00 – 15:00
Jest to idealny moment na omówienie końcowych scenariuszy z kluczowymi podwykonawcami (zespołem, fotografem, videooperatorem oraz managerem restauracji). koordynacja dnia ślubu Następuje też odprawa kelnerska i rozdzielenie ról na sali. Wraz z zespołem muzycznym robimy próbę dźwięku, powitania gości oraz muzyki na pierwszy taniec.
Godzina 16:00
Ostatni rzut oka na wszystkie detale, rozmieszczenie stołów, wygląd bufetów itd. Wyjazd do kościoła. Dostarczenie dodatkowych elementów: tj. poduszka na obrączki, koszyczki z płatkami róż dla druhen
Godziny 17:00 – 18:00 - Ceremonia Ślubu
W tym czasie przygotowujemy miejsce do odbierania życzeń i prezentów, rozliczamy się z transportem oraz zespołem muzycznym z kościoła.
Godzina 18:30
Transportujemy prezenty Młodej Pary. W tym czasie drugi koordynator na miejscu wesela dopilnowuje ostatnich poprawek, uruchamia zespół gastronomiczny, aby na przyjazd pary i gości wszystko było na tip-top! 
Godzina 19:00
Czuwamy nad powitaniem gości i sprawnym przebiegiem wydawania uroczystego obiadu.
Godziny 20:00 – 2:00
Trzymamy rękę na pulsie i czuwamy nad przebiegiem wszystkich kluczowych momentów podczas wesela: pierwszego tańca, podziękowań dla rodziców, oczepin, dedykacji specjalnych oraz prezentów dla gości. Następnie koordynujemy realizację nocnej niespodzianki dla gości (w tym wypadku były to fajerwerki). Przygotowanie niespodzianki od rodziców dla Pary Młodej. Rozliczanie się z podwykonawcami, podpisy protokołów odbioru. Rozliczenie się z restauracją.
Godzina 4:00
Pożegnanie wszystkich podwykonawców. Spisanie protokołu alkoholowego. Zabranie pozostałych rzeczy z wesela.
Godzina 5:00
Dumni udajemy się na zasłużony wypoczynek 🙂

KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z USŁUGI KOORDYNACJI DNIA ŚLUBU?
Z koordynacji dnia ślubu mogą skorzystać również te pary, które w większości same zorganizowały całe wesele i znalazły podwykonawców. Zależy im jednak na tym, by w dniu ślubu nie zaprzątać sobie, świadkom i rodzicom głowy dodatkowymi zadaniami i pilnować wszelkich ustaleń. Koordynacja dnia ślubu i wesela poprzedzona jest wówczas:
  • spotkaniem z Parą Młodą i omówieniem szczegółowych wymagań oraz ustaleń z podwykonawcami,
  • przygotowaniem scenariusza uroczystości,
  • przedweselny kontakt z dj-em / orkiestrą/ konferansjerem,
  • przedweselny kontakt z fotografem i kamerzystą,
  • wizyta i ustalenia z restauracją i hotelem,
  • przekazanie i omówienie scenariusza z każdym z wymienionych podwykonawców
Czy Twoje wyobrażenie o naszej pracy pokrywa się z rzeczywistością? A może masz jakieś dodatkowe pytania? Jeśli tak - napisz je w komentarzu lub przyślij do nas maila na adres: biuro@eventbyev.pl :). Sprawdź też: KOORDYNACJA DNIA ŚLUBU

Zapraszam Cię też do obejrzenia video, na którym opowiadam szczegółowo, jak koordynuję dzień ślubu i wesela godzina po godzinie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.