Motyw przewodni wesela – 6 przydatnych wskazówek przy jego wyborze
Motyw przewodni wesela - czy jego wybór spędza Ci sen z powiek i wciąż zastanawiasz się czy Wasz pomysł to oby napewno "to" ? Jeśli tak, jesteś w doskonałym miejscu, przeczytaj ten artykuł do końca, a ja postaram się zapanować nad Twoim wewnętrznym chaosem!

Krok 1 Motyw przewodni wesela jest nieobowiązkowy

Zacznijmy od sprawy podstawowej, do czego jest Wam potrzebny tak naprawdę motyw przewodni na weselu? Motyw przewodni to element, który powtarza się w niektórych elementach dekoracji i uzupełnia scenariusz całego wesela. Zatem jeśli motyw jest tylko uzupełnieniem znaczy, że jest nieobowiązkowy. Pamiętaj dobrze jest go wybrać, ale gdy jest on wybrany tylko dlatego, że wszyscy tak robią to zmierzamy w złym kierunku.

Krok 2  Motyw, a styl wesela

Nie myl motywu przewodniego ze stylizacją ślubu, podam Tobie przykład. Jedna para decydujecie się np. na wesele w stylu nowoczesnym, wybiera paletę kolorów - czarno-białą, oświetlenie ledowe, nowoczesną salę. Druga para wybiera styl rustykalny, paleta kolorów w odcieniach ziemi i lata, eco dodatki, koronki itd. Obie mają pięknie, kompleksowo i spójnie wystylizowane wesela. I tak naprawdę na tym można poprzestać, jednak obie decydują się na motyw przewodni PODRÓŻE i chcą aby ten motyw uzupełnił ich stylizację, dodają elementy w postaci np. zaproszeń - w kształcie paszportów, globusy, samoloty, tablicę gości w kształcie tablicy odlotów, karty pokładowe z loterią weselną dla gości itd. Obie pary mogą jak najbardziej to zrobić jednak muszą tak elementy dopracować aby tworzyły jedną całość. Przy dekoracji rustykalnej, nowoczesny samolot na zaproszeniu może wyglądać niespójnie 🙂 Poniżej znajdziesz kolaż ze zdjęć ukazujące efekt końcowy powyższych historii obu par. Mam nadzieję, że wiesz już czym jest stylizacja, a czym motyw przewodni 🙂
A jeśli chcesz dowiedzieć się jak samodzielnie wystylizować swoje wesele, pobierz e - book mojego autorstwa ----> TUTAJ

podróże motyw na ślub

Motyw podróży - stylizacja nowoczesna

motyw przewodni wesela - podróże

Motyw podróży - stylizacja rustykalna

Krok 3  Burza mózgów

Zastanów się wspólnie ze swoją drugą połową co może być Waszym motywem przewodnim. Spotkaliście się po raz pierwszy lub on się Tobie oświadczył nad morzem? Może to jest dobry trop! Wyznaliście sobie miłość pod wieżą Eiffla? Idealny motyw! Możecie również zapytać się Waszych przyjaciół czy jest coś co bardzo im się z Wami kojarzy. Waszą pasją jest rower?  Wspaniale można go wpleść w projekt wesela!

Krok 4 Skąd czerpać inspiracje?

Inspiracji to poszukiwania wspólnego motywu przewodniego jest mnóstwo! Moja podpowiedź gdzie ich szukać:
  • wspólna pasja np. jazda konna, rajdy samochodowe, jazda na rowerze, podróże, golf, tenis, taniec;
  • czas wolny i zainteresowania np. czytanie książek, kaligrafia, gotowanie, grzybobranie, stare samochody, architektura, zainteresowania zabytkami itd.
  • zawód np. marynarz (aż się prosi 🙂 ) , pilot, stewardessa, tancerze, aktor;
  • motyw np. Wasze "logo" złożone z inicjałów, stempel, ulubiony owoc, puzzle, kłódka, lawenda, rzeźba;
  • kultura np. ulubiony film, postać z bajki, książka, styl w sztuce np. artdeco;
  • "Wasze" miejsca np. miasto, państwo, kontynent, most, prom, żaglowiec itd.
Jestem ciekawa jakie masz pierwsze pomysły na Wasz motyw 
- napisz koniecznie w komentarzu!


Krok 5 Moda i trendy

Jak w każdej branży, tak i w ślubnej panują trendy, więc jeśli nie macie pomysłu na swój motyw, który jest w zgodzie z Wami to radzę się im nie poddawać, może i wesele będzie oryginalne ponieważ wybierzecie modny wzór marokańskiej koniczyny, ale czy na pewno będziecie czuli się w nim naturalnie

Krok 6 Scenariusz wesela

Do Event by Ev bardzo często zgłaszają się pary na konsultacje ślubne, które samodzielnie organizują swoje wesele. Na spotkaniu rozmawiamy o ich motywie przewodnim, który mają już określony, jest miejsce wesela, jednak nie wiedzą co dalej. W pierwszej kolejności wówczas omawiamy stylizację, wybieramy kluczowe elementy, a następnie opracowujemy scenariusz o dodatkowe atrakcje lub ulepszamy to co już jest np. menu, stroje itd. W tym przypadku liczy się również umiar i staranne dobranie detali i atrakcji, tak aby wesele nie stało się przerysowanym eventem, Nasze doświadczenie pozwala na to aby podpowiedzieć jakich podwykonawców i jakie atrakcje wybrać aby były dopełnieniem wesela, a nie jego głównym elementem. Chyba wszyscy wiemy po co i dla kogo  spotykamy się na weselu :)?
Podziel się w komentarzu, jaki planujecie motyw przewodni
lub jakie są Wasze dylematy przy jego wyborze. 
Chętnie pomogę i zasugeruję rozwiązania.

W poradniku "Jak samodzielnie wystylizować swoje wesele"
znajdziesz mnóstwo inspiracji i wskazówek. 

Krok po kroku przeprowadzam Was przez proces samodzielnej
stylizacji wesela i uczę, na co należy zwrócić szczególną uwagę.  

Poradnik możesz zobaczyć tutaj:
"Jak samodzielnie wystylizować swoje wesele" >>
stylizacja wesela
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.