ZNALAZŁEM PRZEPIS NA MUZYCZNIE UDANE WESELE – OPOWIADA DJ BEZ KSYWY

Co jakiś czas staram się publikować na naszym blogu wywiady z osobami, które mają realny wpływ na wygląd Waszego ślubu i wesela. Jest to doskonała okazja do tego, byście poznali „od kuchni” branżę ślubną. Jednocześnie staramy się podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę, wybierając fotografa, kamerzystę czy DJ-a.

Gość, którego zaprosiłam do dzisiejszego wywiadu, to nie tylko profesjonalista, ale też osoba o wspaniałym poczuciu humoru (starczy spojrzeć na jego pseudonim artystyczny). Czytając odpowiedzi na zadane pytania, nieraz się uśmiechnęłam szeroko. Zapraszam Was na wywiad z DJ-em BezKsywy.
Jak się zaczęła Twoja przygoda z tworzeniem oprawy ślubnej? Czy zawsze chciałeś pracować w branży muzycznej?dj bez ksywy
Jestem DJ-em od 2001 roku, ale w branży weselnej debiutowałem stosunkowo niedawno, cztery lata temu. Spowodowane to było zmianą panujących standardów obsługi wesel, które wcześniej znacznie odbiegały od tego, co chcieliśmy proponować. Przede wszystkim zmianą stereotypu, że wesele ma być biesiadą.
Czym Pary Młode powinny się kierować przy wyborze DJ-a?
Przede wszystkim powinni znaleźć DJ-a, którego wizja prowadzenia wesela i dobór muzyki pokrywa się z ich oczekiwaniami.
Co było największym wyzwaniem w karierze?
Samotne zniesienie kolumny basowej ważącej o 10 kg więcej niż ja z pierwszego piętra Cegielni w Rzucewie o 7 rano po dwudziestogodzinnej realizacji wesela :).
Jakie są obecnie trendy w oprawie muzycznej wesela?
Zdecydowanie odejście od grania muzyki biesiadnej i disco-polo i kierowanie się gustem Pary Młodej w wyborze repertuaru – coraz częściej zdarzają się wesela profilowane np. w klimacie electro swing lub house.
Czy zawsze spełniasz zachcianki Pary Młodej jeśli chodzi o rodzaj granej muzyki?dj na wesele
Moja filozofia obsługi muzycznej jest bardzo prosta – brak muzyki biesiadnej i disco-polo oraz wszelkiej mogącej być uznaną za niestosowną lub wulgarną. Dodatkowo w moim mniemaniu Para Młoda ma władzę absolutną podczas swojego wesela – jeśli będą chcieli Fasolki puszczone od tyłu, to tak się stanie i postaram się, by były to najlepsze Fasolki puszczone od tyłu, jakie słyszeli w życiu.
Jakie są najtrudniejsze momenty w pracy DJ-a?
Najtrudniejsze są bezcelowe dyskusje z osobami, które próbują forsować swój wątpliwy gust muzyczny na nieswoim weselu. Zadaniem DJ-a jest m.in. asertywność w przypadku próśb, które mogłyby mieć negatywny wpływ na wesele. No i oczywiście noszenie sprzętu na drugie piętro sali weselnej :).
Co poradziłbyś Parze Młodej, jeśli chodzi o współpracę z DJ-em?
Zdecydowanie jasne artykułowanie swoich potrzeb i oczekiwań. DJ jest osobą zatrudnioną po to, aby spełnić wymagania Pary Młodej. Dobrym pomysłem jest też poproszenie każdego DJ-a, z którym się spotykamy o listę sprzętu, który będzie miał ze sobą. Często tańszy DJ nie jest w stanie zapewnić podstawowej obsługi technicznej wesela lub przyjeżdża ze sprzętem w agonalnym stanie, który przestaje grać przed oczepinami. Dobrze jest też znaleźć kogoś, kto dysponuje dużym zapleczem sprzętowym np. oświetleniem do dekoracji sali, fotobudką, projektorami multimedialnymi do prezentacji itp. W finalnym rozrachunku wychodzi taniej i łatwiej niż załatwianie każdej rzeczy osobno.
Jak dobierasz muzykę na wesele? Jakie są kryteria?dj
Muzykę dobieram na podstawie gustu muzycznego Pary Młodej rozszerzonego o znane i dobrze odbierane utwory, które są standardami przy imprezach weselnych.
Co robisz, jeśli goście nie bawią się dobrze?
Zawsze staram się wyczuć gust ludzi na parkiecie – to główne zadanie DJ-a. Jednak jeśli widać, że goście po prostu nie mają ochoty się bawić lub wręcz kompletnie nie są zainteresowani uczestniczeniem w atrakcjach weselnych, to nie robimy nic na siłę. Jestem wielkim przeciwnikiem wyciągania gości za rękę od stołów, zmuszania do zabaw wbrew ich woli itp.
Czy zgadzasz się na współpracę, jeśli nie czujesz klimatu Pary Młodej?
Zdecydowanie nie. Jeśli wyczuję, że Para Młoda życzy sobie prowadzenia wesela i doboru muzyki poniżej naszych standardów, natychmiast rezygnuję ze współpracy. Lepiej nie mieć klienta niż mieć klienta, który jest niezadowolony. Jeśli ktoś oczekuje biesiady i disco-polo to na siłę nie będę go starać się przekonywać, że moja selekcja muzyczna jest lepsza.
Jak oceniasz współpracę z agencjami wedding planerskimi?
Ogólnie bardzo dobrze.
Czy jest jeszcze coś, czym chcielibyście się podzielić z przyszłymi Parami Młodymi, o co nie zapytałam?
Jeśli mogę dodać, chciałbym podkreślić, że Para, która zatrudnia mnie na swoje wesele, otrzymuje obsługę DJ-a, a także konferansjera, który jest profesjonalnym aktorem. Dzięki temu istnieje mniejsze ryzyko, że goście będą się nudzili podczas imprezy.


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.