Co raz częściej spotykamy się z niekonwencjonalnymi pomysłami par młodych na organizację wesela z motywem przewodnim. Często inspirację czerpią oni ze swoich wspólnych pasji, upodobań związanych  z jedzeniem, porą roku, ulubionym zwierzątkiem, wymarzoną podróżą, lub stylem życia jakie prowadzą.  Dla wielu osób styl życia to bycie ekologicznym. Bardzo popieramy światowy trend ekologiczny i cieszymy się, że wyznaczył on również kierunek w branży ślubnej na zbliżający się rok. Jeśli jesteście więc nowoczesną parą młodą dla której liczy się środowisko „Eko-Ślub” jest właśnie dla Was.

Pierwszą zasadą pod czas organizacji ślubu i wesela w stylu ekologicznym  jest dobranie elementów, których przetworzenie nie zagraża środowisku. Wykorzystanie jak największej ilości  detali, które pochodzą ze środowiska naturalnego i tych, które będzie można poddać recyklingowi.


Miejsce: Zaczynając od wyboru miejsca powinniśmy kierować się tymi, które mają wprowadzony system zarządzania środowiskiem. Dodatkowym kryterium  może być fakt, że restauracja w obiekcie proponuje menu złożone z wyrobów ekologicznych lub z lokalnych produktów. Zabawę weselną możemy również zorganizować na świeżym powietrzu w ogrodzie, na łące lub parku. Ograniczy to zużycie prądu. Idąc dalej zamiast tradycyjnej zastawy stołowej możemy użyć tej naturalnej, na  pierwszy rzut oka wygląda tradycyjnie lecz po kilku dniach ulega degradacji – zaoszczędzamy wodę! Jest to trudne do zorganizowania ale możliwe. 


Dekoracje i dodatki: Dekoracja jest bardzo istotnym elementem, który podkreśli charakter ekologicznej uroczystości.  Z pewnością dużym plusem jest to, że wiele elementów można wykonać we własnym zakresie. Kolorystyka dekoracji powinna być w kolorach ziemi : brąz, biel, beż, zieleń. Biorąc ślub kościelny do dekoracji ołtarza możemy użyć trawy w rolce, którą później możemy wykorzystać w swoim ogrodzie.


 Klimatu dodadzą również świece z naturalnego wosku. Aranżując salę ciekawym pomysłem będą dekoracje kwiatowe w formie rośli doniczkowych po weselu możemy wręczyć je w prezencie  gościom weselnym. Dodatkowe elementy dekoracyjne możesz wzbogacić przy użyciu naturalnych elementów, wazony zastąpić słoikami lub ozdabiając puszki konserwowe.


Decydując się na bukiet ślubny może być on zrobiony z naturalnej bawełny, kwiatów sola lub w porozumieniu z dekoratorką może być on zrobiony ze świeżo ciętych kwiatów polnych – zamiast sztucznej kokardy możemy wykorzystać szydełkową koronkę. W efekcie otrzymamy bardzo ekologiczny  i unikatowy bukiet.

 

Ważne jest również aby materiały drukowane takie jak : zaproszenia, winietki, plany stołów zrobione były z papieru pochodzącego z recyklingu. Zdobienia na zaproszeniach można wykonać z naturalnych motywów roślinnych  np. nasion, suszonych polnych kwiatów. Alternatywą również mogą być zaproszenia wysyłane drogą  elektroniczną.  

Poproście również gości aby zamiast tradycyjnych bukietów kwiatów, przynieśli w prezencie małe drzewka. Będziecie wspólnie mogli je zasadzić w jednym miejscu i co roku sprawdzać jak rosną- piękna ekologiczna małżeńska tradycja.

 

Decydując się na sesję plenerową wybierzecie to miejsce, które jest utożsamieniem szacunku do natury. Co powiecie na zdjęcia w parku narodowym lub ogrodzie botanicznym? 
Konsekwentnie w podróż poślubną również możecie wybrać się pomagając środowisku. Poświęćcie trochę czasu na znalezienia biura podróży, które specjalizuje się w ekoturystyce. Nie tylko oferują one wakacje w miejsca, gdzie szanuje się  środowisko lecz również same działają w poszanowaniu tych zasad.
Zaskoczcie swoich gości czymś nowym, połączcie piękne z pożytecznym i zaraźcie ich ekologicznym stylem życia. A czy wy jesteście Eko? 🙂


Artykuł został opublikowany na portalu pobieramysie.pl http://pobieramysie.pl/show_art.php?id=503
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.