Jak zorganizować wesele „last minute”?

Panuje powszechne przekonanie, że przygotowania do tego najpiękniejszego dnia w życiu zajmują około 2 lata. Wiele par młodych zabiera się zatem za organizację ślubu i wesela tuż po ogłoszeniu zaręczyn. Znalezienie wymarzonej sali czy kościoła, rezerwacja terminów u fotografa, makijażystki czy zespołu – to wszystko zajmuje mnóstwo czasu. Czy da się zatem zorganizować wesele „last minute”? Ależ oczywiście!

Niezależnie od tego, jakie są powody, dla których chcecie tak szybko zawrzeć związek małżeński, nie dajcie sobie wmówić, że 2 lata to absolutne minimum. Tak naprawdę całą uroczystość można przygotować nawet w miesiąc ( w zależności jaką formę ślubu wybierzecie). Trzeba tylko wiedzieć, jak się do tego zabrać.

Termin to słowo-klucz

Najważniejszą rzeczą, którą powinniście ustalić, to termin ślubu. Po pierwsze, trzeba wziąć pod uwagę formalności. Przy ślubie cywilnym trzeba dokonać stosownych zgłoszeń minimum miesiąc przed uroczystością. Ślub konkordatowy – 3 miesiące wcześniej. Ślub humanistyczny – tu jesteście w stanie dogadać się z celebrantem najbardziej elastycznie ;). Trzeba jednak pamiętać, że ten ostatninie ma niestety mocy prawnej. Tych terminów zazwyczaj niestety nie da się obejść, choć są okoliczności tzw. specjalne, w których można spróbować negocjacji 😉

Jeśli chcecie zorganizować wesele „last minute” warto wybrać taką datę, która nie będzie „oblegana”. W sezonie ślubnym może się to okazać bardzo trudne do realizacji. Warto jednak pamiętać, że wesela wcale nie trzeba organizować w sobotę, jak czyni to większość par młodych. Jeśli zależy Wam na czasie, zastanówcie się, czy nie lepiej wybrać dzień mniej popularny, nawet w środku tygodnia. Może się niestety zdarzyć, że część Waszych gości będzie miała wówczas problem z dotarciem na uroczystość i zabawą do białego rana, ale istnieje spora szansa, że uda Wam się na ten termin zarezerwować zarówno wymarzoną salę, jak i fotografa, czy zespół. Dodatkowym atutem może być fakt, że w tym terminie ceny powinny być niższe – a już na pewno warto spróbować negocjacji.

Poniżej przedstawiamy filmik z wesela Madeleine i Antona - zorganizowanego w 4 miesiące. Ślub odbył się w czwartek. Przyznacie, że był bajkowy <3

Mamy termin, ale co dalej?

Dobra wiadomość jest taka, że jeśli macie już zarezerwowany termin i salę, to cała reszta powinna pójść "jak z płatka".

Całą garderobę Państwa Młodych naprawdę da się zorganizować w mniej niż miesiąc – wliczając w to oczywiście poprawki krawieckie itp. Niejedna nasza panna młoda może coś o tym opowiedzieć 🙂  Kluczem jest tutaj szybkość podejmowania decyzji. Jeśli wiemy, że do uroczystości nie zostało wiele czasu, nie spędzamy godzin na przeglądaniu katalogów, prawda? 😉

Ale czy my naprawdę damy radę zorganizować wesele "last minute"?

Z doświadczenia wiemy, że nie ma nic gorszego przy organizacji wesela niż popadanie w panikę 😉 Uwierzcie nam, miesiąc czy dwa to jest mnóstwo czasu! Oczywiście, wiele zależy od Waszego zdecydowania, budżetu oraz oczekiwań – jednak nie ma rzeczy niemożliwych. Owszem, może się zdarzyć, że Wasz wybrany fotograf, czy zespół będzie miał zarezerwowany już ten termin. I tak, czasem trzeba pójść na kompromis. Ale da się ;).

Zdajemy sobie sprawę, że nam jako organizatorom jest dużo łatwiej, ponieważ mamy sieć kontaktów, znamy różne miejsca i jesteśmy doświadczeni w tym temacie (w branży nawet mamy opinię, że jesteśmy specjalistami od wesel "last minute" 🙂 ). Dlatego jeśli Waszym marzeniem naprawdę jest stanąć na ślubnym kobiercu jeszcze w tym roku - nie rezygnujcie z tego!

Jeśli chcecie mieć pewność, że wszystko pójdzie sprawnie, możecie skorzystać z pomocy organizatora zewnętrznego, czyli usługi Wedding Plannera. Z całą pewnością rozmowa z nim wiele Wam wyjaśni. Możecie zdecydować się na pojedynczą konsultację, zatrudnienie konsultanta ślubnego do zorganizowania uroczystości lub zaangażować w to przyjaciół i przy pomocy naszych arkuszy zorganizować wesele marzeń, świetnie się przy tym bawiąc.

Powodzenia!

Ps. A jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda wesele "last minute" w naszym wykonaniu - zapraszamy do galerii - zorganizowane w sezonie, w niecałe 3 miesiące. I to z widokiem na morze 😀


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.