Pięć zalet organizacji wesela last minute

Ślub to bez wątpienia jedno z ważniejszych wydarzeń życiu. I pewnie jedno z większych przedsięwzięć organizacyjnych, z jakimi przyjdzie Wam się zmierzyć. Przyszłe pary młode skrupulatnie zaczynają planować ten dzień w najdrobniejszych szczegółach co najmniej rok przed wybraną datą! Znamy i takich rekordzistów, którzy zabierają się do planowania dwa lata do przodu.

Jeśli przeraża Was tak długi okres przygotowań i czujecie, że to nie dla Was, mamy dobrą wiadomość. Ślub i wesele można zorganizować w znacznie krótszym terminie! Czasem wystarczą nawet 2-3 miesiące. Jakie są zalety takich szybkich przygotowań? Zapraszam do lektury. Mówi się, że najlepszymi miesiącami na ślub są te, które zawierają literkę „r” w swojej nazwie, a najlepszy dzień na powiedzenie sobie „tak” to sobota. Dlaczego? Latem jest ciepło, to oczywiste. Co do „r” to chyba jednak przesąd. Warto jednak wyjść poza schematy i organizując wesele Last Minute, skusić się na całkiem zwyczajny dzień tygodnia np. czwartek lub piątek. Po pierwsze jest duża szansa na to, że dany termin będzie… dostępny. Na ostatnią chwilę może być ciężko znaleźć wolną sobotę (ale jeśli bardzo Wam zależy, zawsze można próbować). Po drugie przyszli goście weselni na pewno ucieszą się z możliwości wzięcia dodatkowego dnia urlopu w środku tygodnia 😉 A już na pewno zapamiętają tę datę na długo. Po trzecie wybierając nieoczywisty termin, łatwiej będzie Wam wstrzelić się w wolne terminy fotografa i zespołu. Ci najbardziej oblegani i najlepsi, soboty mają zaplanowane nawet na 2 lata do przodu, ale tygodnie całkiem luźne 🙂

Najpiękniejsza suknia ślubna – nie trzeba zastanawiać się pół roku!

Dobór sukni ślubnej to temat, który często spędza sen z powiek przyszłej pannie młodej. Niektóre salony przyjmują zamówienia najpóźniej pół roku przed planowanym terminem uroczystości. Trzeba przecież wybrać odpowiedni fason, dobrać pasujące dodatki, wprowadzić poprawki krawieckie itp. Często jednak okazuje się, że suknia, która spodoba Ci się od pierwszego wejrzenia, jest najlepsza. I najpiękniejsza. I wcale nie trzeba spędzać miliona godzin w przymierzalni, żeby olśnić swoją kreacją przybyłych gości! Grunt to dobra krawcowa, dobry doradca i szybkie decyzje. A jeśli skusicie się na ślub w stylu eco to wybór będzie bardzo prosty.

Zaproszenia szybsze niż gołąb pocztowy, czyli postawmy na ekologię

Jest ślub, są i goście, których trzeba zaprosić. Projektowanie zaproszeń możecie zlecić profesjonalnej firmie, możecie godzinami zastanawiać się nad odpowiednim szablonem i dobierać czcionki. Wesele last minute rządzi się jednak swoimi prawami i ma swoje przywileje, a przy tym może być bardzo… ekonomiczne! Wyślijcie gościom e-maila, załóżcie grupę na Facebooku lub utwórzcie specjalne wydarzenie. 10 minut i gotowe. Nie tylko zaoszczędzicie czas, ale będziecie mogli nieustannie przypominać zainteresowanym o zbliżającej się dacie. Wysyłając jednak zaproszenia drogą elektroniczną, warto pamiętać też o tych osobach, które nie obsługują poczty e-mail. Zapewne będzie im bardzo miło, jeśli pofatygujecie się z zaproszeniami osobiście lub wyślecie je pocztą.

Miejsca, jakich nie znacie

Odpowiednio duże sale weselne, ładnie przystrojone, z dobrym jedzeniem i w dogodnym miejscu są niezwykle popularne. Chcąc mieć przyjęcie w takim miejscu, należy rezerwować terminy dużo wcześniej. Pamiętacie jednak, ze ślub last minute niekoniecznie musi odbyć się w sobotę, prawda? Jest więc duża szansa, że wymarzona przez Was sala będzie w tym dniu wolna.

Oszczędność czasu i pieniędzy…

Kiedy organizujecie wesele last minute, jedno jest pewne — czasu macie niewiele. Podejmowanie szybkich decyzji jest w takiej sytuacji kluczowe. Nie ma co prawda czasu na wielogodzinne dyskusje i debaty o kolorze serwetek na stole, czy też kształcie kieliszków, ale za to można nieco zaoszczędzić (co jest ważne, jeśli posiadacie niewielki budżet). Wybierajcie więc proste rozwiązania i nie tak oczywiste. A jeśli nie chcecie przeżywać zbyt dużego stresu, skonsultujcie swoje wybory z wedding plannerem. Możecie również zatrudnić takiego konsultanta, który zdejmie Wam całą organizację z głowy. Jako specjaliści od wesel last minute doskonale wiemy, z czym się borykacie.

Last but not least

Poza wszystkimi wymienionymi wyżej zaletami przyznajcie sami: czy ślub last minute nie jest po prostu bardzo romantyczny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.