Wedding Planner – poznaj 5 rzeczy które oszczędzisz dzięki niemu!

Wedding Planner, Organizator wesela, konsultant ślubny - kim tak naprawdę jest i co oszczędzisz dzięki współpracy z nim?

Wedding planner, konsultant ślubny - kim jest?
Przede wszystkim jest to pośrednik między parą młodą, a wszystkimi podwykonawcami, którzy zaangażowani są w projekt weselny pary młodej. To osoba, która jest z parą od pierwszych podjętych decyzji w sprawie organizacji ślubu. Łączy w sobie rolę organizatora, projektanta, asystenta i osobistego doradcy. Zawód wedding plannera na chwilę obecną jest jeszcze mało popularny w Polsce, ponieważ kojarzy się głównie z dużymi kosztami i ekstrawagancją. Niemniej jednak coraz częściej zabiegane pary ceniące swój czas udają się po poradę i delegują organizację wesela agencji wedding plannerskiej.
wedding planner

Dlaczego zatem warto skorzystać z usług wedding planera i w czym może on nam pomóc?

Wiedza i doświadczenie
Czy wiecie gdzie i do kiedy należy złożyć odpowiednie dokumenty do USC/Kościoła? Który Dj będzie najlepszy? O co zadbać przy organizacji wesela w plenerze? Jak i do kiedy przekazać zaproszenia dla gości oraz jak ich usadzić przy stołach? Jak zgrać w jednym czasie wszystkich podwykonawców? Oczywiście można sięgnąć do Internetu, poczytać porady na forach, zyskać informacje od przyjaciół i rodziny - jednak czy wtedy będziecie mieli 100% pewność?
W trakcie przygotowań pojawia się mnóstwo pytań dlatego dobrze mieć zaufaną osobę, która dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu będzie wsparciem.
Znajomość trendów
Biznes ślubny rozwija się w zawrotnym tempie a wedding planner jest i musi być na bieżąco z nowościami, dlatego może być w tym obszarze kreatorem wymarzonego dnia! Pomorze nie tylko wybrać motyw przewodni, ale również dopasuje pozostałe elementy wystroju i atrakcji tak aby ze sobą idealnie współgrały.
Oszczędności
Słyszałam, że krąży taka informacja, że zatrudnienie organizatora ślubu zwraca się poprzez uzyskane zniżki i rabaty jakie wypracował sobie u podwykonawców. I tak i nie. Niekiedy faktycznie może się zwrócić, ale w Event by Ev nie dajemy za to gwarancji, bowiem wszystko zależy od wyboru ostatecznych podwykonawców. Wszystkie nasze rabaty przechodzą na rzecz pary młodej ale nie zawsze są one wysokością wynagrodzenia dla konsultanta ślubnego. Możemy natomiast dać gwarancję innych korzyści:
BRAK DODATKOWYCH I NIEPOTRZEBNYCH WYDATKÓW
Dzięki doświadczeniu wedding plannera możemy uniknąć wielu niekoniecznie trafnych decyzji, które w rezultacie mogą skutkować niepotrzebnie wydanymi pieniędzmi. Ponadto, wedding planner dzięki znajomości branży i organizacji eventów podpowie Wam które wydatki są zbędne, które możemy obniżyć, a które nie są warte swojej ceny i warto poszukać innych rozwiązań.
GWARANCJA UDANEJ UROCZYSTOŚCI
Plan A, B i C
Wesele w plenerze? Miało być słońce, a jest deszcz? DJ miał wypadek po drodze, a rodzice pomyli drogę i spóźnią się na uroczystość?
To tylko kilka z wielu przykładów, gdzie coś może pójść nie tak. Wedding planer jest przygotowany na różne sytuacje a wykorzystując swoje doświadczenie, opanowanie i kreatywność potrafi zapanować nad niemal każdą, nawet podbramkową sytuacją.
Wedding planner jest obiektywny i potrafi bez emocji podejmować decyzje, często bardzo trudne, które wynikają z różnych zaistniałych sytuacji, dlatego też spodziewajmy się rzetelnej i bezstronnej opinii.
CZAS
Ponadto jest ogromnym odciążeniem dla samej Pary Młodej w trakcie organizacji wesela, para nie musi tracić swojego czasu na dojazdy, poszukiwania, pisanie maili, redagowanie umów, wymyślanie rozwiązań i negocjacje. Dostaje bowiem sprawdzone gotowe rozwiązanie dostosowane do ich potrzeb i budżetu.
SPOKÓJ
Organizator wesela w dniu samej uroczystości jest ogromny wsparciem dla pary młodej, której jedynym obowiązkiem w tym dniu jest celebrowanie swojej miłości! Jest wsparciem również dla gości.  Goście mogą przyjść do nas po pomoc w sytuacjach kryzysowych lub organizacji spontanicznej niespodzianki, nie zawracają tym głowy parze młodej.
To do nas należy sprawdzenie czy alkohol już się chłodzi, dekoracje zostały przygotowane, tort dojechał na czas, a wszyscy zatrudnieni podwykonawcy są zwarci i gotowi do pracy.
KNOW HOW
Pamiętajcie, że wedding planner ma pomóc wam zrealizować waszą wizję, a nie swoja własną. Nie jest po to by Wam coś narzucać ale po to by pokazać rozwiązania i możliwości, a następnie przygotować plan działania.
Ludwika i Jakub jedna z naszych par dla której organizowaliśmy plenerowe wesele po naszej współpracy napisali do nas tak:
Jeśli ktoś mieszka za granicą - tak jak my, a chciałby zorganizować ślub w Polsce i zastanawia się czy warto w taką usługę zainwestować to nie ma nad czym się zastanawiać! WARTO! Najbardziej doceniamy współpracę z wedding plenerem dopiero pod sam koniec. Kiedy zostało nam kilka dni do wesela a my nie pomyśleliśmy jeszcze o tym czy o tamtym. Pamiętam jak te kilka dni przed, spanikowani razem z mężem spojrzeliśmy sobie w oczy i uśmiechnięci powiedzieliśmy..."ufff dobrze, że mamy Iwonę ona już dawno się tym zajęła" ? Dzięki takiej osobie możemy w pełni cieszyć się najważniejszym dniem w swoim życiu.  Dzień ślubu to czas relaksu i refleksji a nie latania po mieście po kwiaty czy ciasto, alkohol i sprawdzanie czy wszystko idzie na czas. Nie przejmując się czy organista dostał swoją kopertę, że dostawa tortu się chyba spóźnia, albo że foto-budka zaraz się zwija i trzeba się z nimi szybko rozliczyć. Nie musimy angażować rodziny czy znajomych do pomocy. Oni mogą z nami cieszyć tym dniem i spokojnie przygotowywać do ceremonii.Chcielibyśmy serdecznie podziękować całemu zespołowi Event by Ev za pomoc w organizacji naszego ślubu i wesela. Jednak największe podziękowania należą się nieocenionej Iwonce, która oprócz organizacji całego zaplecza imprezy była przy nas w dniu ceremonii. To dzięki niej mogliśmy się czuć spokojni i zrelaksowani przez cały dzień ślubu aż do końca poprawin. Wiedzieliśmy, że wszystko jest pod kontrolą i w najlepszych rękach! Chcielibyśmy serdecznie podziękować całemu zespołowi Event by Ev za pomoc w organizacji naszego ślubu i wesela. Jednak największe podziękowania należą się nieocenionej Iwonce, która oprócz organizacji całego zaplecza imprezy była przy nas w dniu ceremonii. To dzięki niej mogliśmy się czuć spokojni i zrelaksowani przez cały dzień ślubu aż do końca poprawin. Wiedzieliśmy, że wszystko jest pod kontrolą i w najlepszych rękach! Jeszcze raz, DZIĘKUJEMY!!! L&K   trójmiasto organizacja wesel
Wedding planner to ogromna oszczędność czasu i odciążenie przy nawale codziennych obowiązków. Pomyślcie tylko, jak dobrze jest nie musieć pilnować dat i terminów, bo zrobi to ktoś za nas.
Jesteśmy po to aby Was wpierać i pomagać, a także spełniać wasze marzenia. A czy Wy mieliście już okazję współpracować z wedding plannerem?  Daj znać w komentarzu - jestem ogromnie ciekawa!
Jeśli natomiast chcesz się dowiedzieć, jaki byłby koszt organizacji takiego wesela, kliknij w poniższe zdjęcie 🙂

Zdjęcia wykorzystane w artykule wykonał: http://adamsobolewski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.