Oprawa muzyczna na weselu zapewnia pełen wachlarz doznań…

Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, jak mówi stare przysłowie. Jest również doskonałą przyprawą. Raz pikantną, innym razem łagodną. Intensyfikuje smak doznań, których mamy okazję doświadczać na ślubie i weselu. Właściwie dobrana oprawa muzyczna zapewnia pełen wachlarz doznań.

Dziś w ramach "Pytań do eksperta" przedstawiamy Muzykariat - ekspertów od poruszania najczulszych strun na weselu.
Jak się zaczęła Wasza przygoda z oprawą muzyczną ślubów?
  Tak się złożyło, że wśród moich przyjaciół mam wielu zawodowych muzyków. Dla wielu osób był to znany fakt i w związku z tym zwracały się one do mnie z prośbą o polecenie zespołu, który zapewniłby oprawę muzyczną ich uroczystości. Ponieważ zdarzało się to często, w którymś momencie decyzja o stworzeniu firmy o tym profilu działalności wydała mi się oczywista. Mój życiowy partner jest zawodowym muzykiem. W naszym życiu muzyka odgrywa bardzo ważną rolę. Uwielbiamy chodzić nie tylko na koncerty, ale również na imprezy z muzyką na żywo, także uroczystości ślubne i weselne. Nierzadko biorąc udział w tego typu wydarzeniach, miałam wrażenie, że oprawa muzyczna mogłaby być wyższej jakości. W swojej działalności przykładam ogromną wagę do tego, by jakość mojej oferty była bez zarzutu.
Czym Pary Młode powinny się kierować przy wyborze zespołu?
  Jak w każdej profesji, również i w tej, można spotkać fachowców lepszych i gorszych, lepiej wykształconych i bez edukacji muzycznej, z dużym doświadczeniem i początkujących, punktualnych i niepunktualnych, niezawodnych i takich, na których nie można polegać. Ceremonia zaślubin i wesele należą do najważniejszych uroczystości, które przeżywamy w życiu. Przy wyborze zespołu warto zwrócić się do profesjonalistów, czyli do firm, które zajmują się organizacją tego typu imprez. Znalezienie zespołu, który spełnia oczekiwania Pary Młodej na własną rękę jest zdecydowanie trudniejsze. Profesjonalny doradca zwróci uwagę na najważniejsze kwestie, które ułatwią Parze Młodej  wybór odpowiedniego zespołu. Do najważniejszych w tym względzie spraw należą: poziom wykonawczy, posiadanie odpowiedniego repertuaru, doświadczenie, prezencja, kultura osobista, łatwy kontakt z Parą Młodą i gośćmi.
Co było największym wyzwaniem w karierze?
Oprawę muzyczną każdej uroczystości traktujemy indywidualnie i bardzo poważnie. W związku z tym, można powiedzieć, że każda stanowi dla nas wyzwanie.
Jakie są obecnie trendy w muzyce na weselach?
  Oczywiście większość par oczekuje od zespołu wykonania największych tanecznych przebojów, nie tylko tych aktualnych, ale również hitów minionych lat. Muzycy, którzy współpracują z Muzykariatem są do tego znakomicie przygotowani. Nowym trendem, zauważalnym w ostatnim czasie, jest zapotrzebowanie na zespoły wykonujące muzykę klasyczną i lekką muzykę jazzową. Nowoczesna uroczystość weselna nie musi być w całości taneczna. Pary Młode decydują się ostatnio na wynajęcie zespołu jazzowego, wykonującego muzykę w tle eleganckiego obiadu i koktajlu, który przeradza się dopiero później w imprezę taneczną, do której gra inny zespół lub DJ. Cała uroczystość zaczyna się oczywiście od zaślubin, nierzadko w ogrodach eleganckiego hotelu, podczas której muzykuje kwartet smyczkowy lub śpiewaczka z akompaniamentem fortepianu. Dzięki temu Para Młoda i goście otrzymują cały wachlarz muzycznych doznań, dobranych do poszczególnych etapów uroczystości.
Jakie momenty podczas wesela są dla Was największym wyzwaniem?
  Trzeba dopilnować, by zespół był punktualny i przestrzegał harmonogramu określającego przebieg imprezy. Wybrany wcześniej wspólnie z Parą Młodą repertuar musi być wykonany w całości. Ważna jest dramaturgia przebiegu uroczystości - zespół musi uważać, żeby nie zanudzić gości zbyt spokojnymi utworami, ani nie zmęczyć muzyką zbyt dynamiczną.
Co poradzilibyście przyszłej Parze Młodej, jeśli chodzi o współpracę z zespołem?
  Namawiam do współpracy z takimi pośrednikami, jak Muzykariat oraz by zaufać wedding plannerom. U nas w jednym miejscu można znaleźć wiele zespołów, obejrzeć filmy prezentacyjne, posłuchać i wybrać odpowiednią muzykę. Współpraca z nami pozwala zapomnieć Parze Młodej o organizacyjnych kłopotach związanych z logistyką. Z pewnością jest to wielkie odciążenie – ubywa jeden z wielu problemów związanych z zaślubinami i weselem.
Jak dobieracie muzykę na wesele? Jakie są kryteria?
  Obecnie zaślubiny i wesela przebiegają w bardzo różny sposób. Niektóre Pary Młode preferują tradycję, czyli zaślubiny w kościele i następnie odpowiednie miejsce dla typowej imprezy tanecznej. Niektórzy wolą malowniczy plener, elegancki obiad, koktajl, a dopiero na końcu - tańce. Kierujemy się preferencjami i gustem Pary Młodej oraz dobieramy odpowiedni zespół do każdego etapu przebiegu imprezy.
Co robicie, jeśli goście nie bawią się dobrze?
  Niezwykle rzadko się to zdarza, ponieważ wynajęcie zespołu przez Parę Młodą poprzedzają szczegółowe konsultacje. Dzięki naszemu doświadczeniu po takich rozmowach jesteśmy w stanie przewidzieć niemal każdą komplikację. Jednocześnie nawet w wypadku nieprzewidzianych sytuacji nasi muzycy radzą sobie z nimi doskonale, dzięki doświadczeniu i umiejętności utrzymywania dobrego kontaktu z gośćmi weselnymi.  
Czy zgadzacie się na współpracę, jeśli nie czujecie klimatu Pary Młodej?
  Nie - chcemy być pewni, że obie strony zawsze będą zadowolone.
Jakiej muzyki nigdy nie zagralibyście na weselu?
  Nie wykluczamy żadnych koncepcji i pomysłów. Mamy kontakt z muzykami, którzy poruszają się w różnych stylistykach. Myślę, że jesteśmy gotowi spełnić niemal każde muzyczne życzenie Pary Młodej.
Czy jest jeszcze coś, czym chcielibyście się podzielić z przyszłymi Parami Młodymi, o co nie zapytałam?
  Od siebie dodałabym jeszcze jedną odpowiedź na następujące pytanie:
Dlaczego muzyka na żywo, a nie muzyka mechaniczna?
Muzyka na żywo podnosi rangę i prestiż imprezy. Dobry zespół potrafi pozytywnie oddziaływać na nastroje gości. Lepiej brzmi i umila przebieg imprezy, dzięki łatwości w nawiązywaniu dobrego kontaktu z gośćmi. Muzycy grający na pięknych instrumentach, przyciągają uwagę gości swoją efektowną prezencją. Zaślubiny i wesele z muzyką na żywo w dobrym wykonaniu zawsze są atrakcyjniejsze dla Pary Młodej i jej gości. oprawa muzyczna na weselu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.