Zaręczyny – dlaczego warto zadbać o oprawę i czy zawsze powinny być niespodzianką

Zaręczyny to moment wyjątkowy, pełen magii, dopełnienia związku. Są pewnego rodzaju deklaracją: „To z tobą chcę spędzić resztę życia”. To chwila, którą wielu z Was będzie przeżywać tylko jeden raz w życiu. Warto zadbać o to, by była wyjątkowa i byście mieli co wspominać przez długie lata.

Oświadczyny wymagają szczególnej oprawy i rozwagi. Co prawda obecnie pary zaręczają się coraz później, coraz później decydują się też na zawarcie związku na całe życie. Ale dzięki temu są bardziej świadome swoich działań. Moment zaręczyn cementuje związek i przestawia go na zupełnie inny tor.

Zaręczyny – wyobrażenia a rzeczywistość

Filmy romantyczne, powieści, opowiadania przyzwyczaiły nas do tego, że moment oświadczyn jest wyjątkowy i – najczęściej – jest niespodzianką. Świece, szampan, magiczny nastrój to absolutne minimum. Tymczasem na wielu forach internetowych czy grupach na Facebooku można przeczytać historie rozczarowanych kobiet, którym ukochany po prostu wręczył pierścionek, zapominając o odpowiedniej oprawie tego wydarzenia. Jak się okazuje, kobiety często mają zupełnie inne preferencje niż mężczyźni i inaczej wyobrażają sobie ten wyjątkowy moment. Bywa też (jak pokazują statystyki), że to one oświadczają się swoim ukochanym i nie czekają, aż panowie zrobią ten pierwszy krok. Na dzień oświadczyn panowie wybierają zazwyczaj dzień, który jest wyjątkowy: święta Bożego Narodzenia, wakacyjny wyjazd, rocznicę poznania czy urodzinową kolację. Panie działają bardziej pod wpływem chwili, romantycznego nastroju, emocji. Jednak to panowie częściej planują oświadczyny. Chcą, aby były oryginalne, szczegółowo dopracowane. Szukają niezwykłego miejsca, romantycznej scenerii. Często też korzystają z pomocy osób zawodowo zajmujących się organizacją zaręczyn. Wierzą, że ich trudy zostaną docenione, a zaskoczona niespodzianką wybranka nie zawaha się powiedzieć „tak”.

Romantyczne zaręczyny – tradycyjnie czy oryginalnie

Tradycyjne zaręczyny wymagały najpierw poproszenia o rękę rodziców ukochanej, dopiero potem młodzi mogli planować wspólne życie. Dziś jest inaczej. Rodzice zostają poinformowani o ślubnych planach już po wzajemnej przysiędze miłości. I mimo iż do oświadczyn nie dochodzi w obecności rodziców, dobre wychowanie nakazuje zorganizowanie zaręczynowej kolacji i przedstawienia swoich planów. Jeśli chodzi o sam sposób oświadczenia się ukochanej, panowie mają wprost nieograniczone możliwości: od romantycznej kolacji, przyklęknięcia na jedno kolano i poproszenia o rękę, poprzez wyszukane oświadczyny na pokładzie samolotu, podczas lotu balonem czy rejsu statkiem, aż po filmowe: „Czy wyjdziesz za mnie” na stadionie. Ten ostatni sposób jednak odradzamy, jeśli nie jesteście pewni, czy druga połówka na pewno tego chce. Dodatkowo podejmowanie decyzji pod presją i czujnymi spojrzeniami obcych ludzi, może być dla wielu osób niekomfortowe.

Sytuacja idealna – tylko Wy dwoje

Tak naprawdę zaręczyny są intymnym momentem – nie potrzebujecie dodatkowych widzów. Wiele par jest szczęśliwych, kiedy mogą być w tej chwili tylko we dwoje. Niezależnie od tego, jak je sobie zorganizujecie, zadbajcie o nastrój i wyjątkową oprawę. Będziecie mieli co wspominać przez długie lata. Możecie wyjechać wspólnie na cudowne wakacje, wrócić do miejsca, w którym się poznaliście lub zorganizować romantyczną kolację nad brzegiem morza. Mnóstwo świec, płatki róż, zachód słońca na plaży. Pomysłów na oświadczyny jest nieskończenie wiele. To, na co się zdecydujecie, zależy tylko od Waszej inwencji i tego, co lubicie robić najbardziej. PS. Jeśli potrzebujecie inspiracji, zachęcamy Was do zajrzenia do naszej galerii oraz na stronę www.kolacjenaplazy.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.