POMYSŁY NA ORYGINALNE POPRAWINY

Poprawiny nie są obowiązkowym elementem wesela, jednak coraz więcej par decyduje się je organizować. Zazwyczaj przyjmują formę wspólnego posiłku kilka godzin po weselu, kiedy goście już trochę odpoczną. Zdarza się, że połączone są z tańcami przy muzyce. Jak jednak sprawić, by poprawiny były jedyne, niepowtarzalne i oryginalne? Zapoznajcie się z naszymi propozycjami!

Bardzo często zdarza się, że Państwo Młodzi nie mają podczas wesela wystarczającej ilości czasu, by porozmawiać ze wszystkimi gośćmi. Poprawiny są czasem, kiedy mogą to nadrobić. Warto jednak zadbać o to, by nie było nudno i sztampowo.
GRILL, OGNISKO, A MOŻE KULIG?
Wasi goście na pewno poczują się swobodniej, kiedy zamiast biesiadowania przy stole, zaproponujecie im nieformalnego grilla, a nawet ognisko! Wspólne śpiewy przy gitarze stworzą niezapomniany klimat. Jeśli zaś planujecie wesele zimą (czy wspominałam, że organizacja zimowego wesela to moje marzenie?), możecie zaproponować swoim gościom kulig, grzane wino i doskonałą zabawę w staropolskim stylu!
KARAOKE – KOCHANIE, CZY TY ABY UMIESZ ŚPIEWAĆ?
To jest propozycja na poprawiny raczej dla znajomych, chociaż w każdej rodzinie znajdzie się wujek czy ciocia, którzy uwielbiają śpiewać ;). Karaoke jest fantastyczną zabawą, pełną śmiechu i radości. Nawet, jeśli słoń nadepnął komuś na ucho… nie będzie tego słychać! Pamiętajcie tylko, by takiej zabawy nie zaczynać zbyt późno. Co prawda po weselu większość gości będzie zmęczona i zaczynanie poprawin o 10. rano to kiepski pomysł, zbyt późna godzina jednak może spowodować, że nie wszyscy będą chcieli na nich zostać. Wiele osób następnego dnia idzie do pracy. Optymalną godziną będzie 15-16. Sporo czasu na odpoczynek, ale też dość na zabawę J.
TURNIEJ GIER ZESPOŁOWYCH
To jest zabawa i iście staroangielskim stylu – drużyna Panny Młodej staje w szranki z drużyną Pana Młodego! W co grać? Ogranicza Was tylko wyobraźnia! Jeśli macie siłę, możecie stoczyć turniej siatkówki, jeśli nie do dyspozycji pozostają kalambury czy planszówki. Przekonajcie się, jak ekscytującą zabawą może być zwykła gra w Chińczyka. Stawka? Kto wygra, zaprasza nowo poślubionego współmałżonka na uroczystą kolację-niespodziankę ;).
CITY TOUR/ ZWIEDZANIE PAŁACU
To propozycja uzależniona od miejsca, w którym organizujecie wesele. Jeśli jest to miejska restauracja, możecie następnego dnia zorganizować City tour po mieście, połączony z robieniem zdjęć. To będzie na pewno fantastyczna pamiątka dla wszystkich! Jeśli organizujecie wesele w zamku lub pałacu, zorientujcie się wcześniej, czy jest możliwość zwiedzania części niedostępnych na co dzień. Może spotkacie białą damę? 😉 Jak Wam się podobają nasze propozycje? A może macie swoje? Podzielcie się w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.