Był temat nietypowych zaręczyn, czas przejść do kluczowego punktu tego wydarzenia, a mianowicie pierścionka!
Aby zaimponować przyszłej narzeczonej najpierw musisz zrobić rozpoznanie jakie preferencje co do biżuterii ma Twa ukochana. Pierścionek to nie jest taka prosta sprawa jakby się wydawało. Każda kobieta lubi inny rodzaj biżuterii, dlatego warto lekko zagłębić się w wiedzę na ten temat.
Najważniejsze, abyś dowiedział się czy to ma być skromny i delikatny pierścionek, czy też bardzo bogaty i strojny, rzucający się w oczy.
Pierścionek zaręczynowy jest symbolem Twojej miłości, zaangażowania oraz chęci spędzenia wspólnego życia z drugą osobą. Jednakże jest to symbol, który partnerka będzie nosiła na palcu przez większość swojego życia. Dlatego musi być to prezent praktyczny.
Zorientuj się czy Twoja kobieta preferuje żółte czy białe złoto, bądź też połączenie obu tych kolorów, jakie kamienie lubi, a których nie.
A propo kamienia: najbardziej neutralny jest biały, czyli diament lub cyrkonia.Może wyjaśnię różnicę pomiędzy tymi bardzo podobnie na pierwszy rzut oka wyglądającymi kamieniami. Cyrkonia jest to kamień syntetyczny, łatwo rysujący się, który szybko ulega zabrudzeniom, przez co traci swój początkowy blask. W momencie zakupu pięknie wygląda, błyszczy się, ale z czasem rysy i zabrudzenia powodują, że blask mija i staje się szary.
Diament jest kamieniem szlachetnym, który symbolizuje niezniszczalność i wieczność. Jest najtwardszym minerałem w przyrodzie dlatego dostał takie miano i idealnie nadaje się na tą okazję. Jest to towar luksusowy, więc kiedy jak nie teraz miałbyś uchylić nieba swojej wybrance? 🙂
Zapewne kojarzy Ci się z ogromnym wydatkiem, ale wcale tak nie musi być, dlatego nie przerażaj się. Cena diamentu uzależniona jest od jego wielkości i jakości. Ceny delikatnych pierścionków z małymi diamentami zaczynają się już nawet od 500 złotych. Dlatego warto się zdecydować na taki, skromniejszy niż duży,a z cyrkonią. Jeżeli Twój budżet jest wyższy to można zaszaleć i zainwestować w większą wartość karatową i jakość. Czy zrobi wrażenie? Na pewno!
Innymi kamieniami szlachetnymi są rubiny (w kolorze różowym, czerwonym), szafiry (niebieskie, granatowe), szmaragdy (odcienie zieleni) oraz wiele innych takich jak topazy błękitne, czy cytryny.
Każdy z kamieni ma swoje znaczenie i może być przypisany indwyidualnie do osoby jako odpowiedni dla niej. Osobiście pozostałabym jednak przy klasycznym białym kolorze, pasującym do wszystkiego. Jeśli chcesz aby pierścionek był jeszcze bardziej wyjątkowy możesz również wygrawerować w nim jakąś sentencję, datę, złotą myśl. Uwielbiamy prezenty, które mają duszę i są przygotowane specjalnie dla nas 🙂
Bardzo ważną kwestią jest rozmiar. Warto abyś go wcześniej poznał. Najlepiej przez zabranie ze sobą do salonu jubilerskiego innego pierścionka ukochanej. Oczywiście tak żeby się nie zorientowała 🙂 Innym jest zmierzenie nitką obwodu palca serdecznego (dla wyjaśnienia- palec przy najmniejszym 🙂 Zawsze przy zakupie najlepiej jest poinformować sprzedawcę, że jest to pierścionek zaręczynowy, żeby można było go wymienić jeżeli nadarzy się taka konieczność.
Jeżeli chodzi o zmieniszenie, bądź powiększenie procedura jest możliwa ale jest to ingerencja w wyrób i traci przez to są gwarancję.
Warto pamiętać, że złotnik rzadko kiedy podejmie się zmiany rozmiaru pierścionka jeśli jest wielokamieniowy, gdyż nie ma pewności że kamienie nie wypadną ze swojej oprawy.
Warto, abyś zapamiętał tych kilka cennych rad, które na pewno przydadzą się przy zakupie tego jakże ważnego symbolu miłości!
Panonm życzymy powodzenia :), a Panie pytamy o ich wymarzony pierścionek zaręczynowy?
4 Komentarze
Nie rozumiem dlaczego każdy uważa, że pierścionek zaręczynowy, musi mieć ogromne oczko. Ja tego nie lubię i od razu powiedziałam swojemu mężczyźnie, że chce wystających brylancików. Dostałam piękny pierścionek z wieloma małymi diamencikami i nic nie wystaje. Jest super na co dzień, nigdzie się nim nie zaczepiam. Dla mnie idealny!
Świetny poradnik, pozdrawiam 🙂
Dziękujemy 🙂
Ja zawsze powtarzam, że pierścionek zaręczynowy ma być piękny, ale też praktyczny. Żeby nie przeszkadzał w codziennych czynnościach
Dodaj komentarz