Wesele w plenerze – czy na stałe wpisze się w kanon polskich ślubów?
Być może niektórzy z naszych Czytelników rozważają właśnie opcje wesela w plenerze, otóż ostatnimi czasy wesela w namiocie zyskują na popularności i śmiało możemy powiedzieć, że wpisują się w nadchodzące trendy 2016 roku.
 
Nasuwa się zatem od razu pytanie: kiedy zorganizować wesele w plenerze? A najbardziej oczywistą odpowiedzią zdaje się być: latem. Nie jest to na szczęście jedyna możliwość, ponieważ śmiało można zaproponować każdą porę roku. Firmy eventowe proponują nowoczesne namioty są odporne na deszcz, wiatr i temperaturę. W okresie niższych temperatur do środka wstawia się nagrzewnice oraz drzwi, dzięki którym nie ucieka ciepłe powietrze, latem natomiast można unieść ściany namiotu do góry lub zastosować klimatyzację. Ściany i sufit namiotu są wykonane z materiału, który odbija promienie słoneczne, więc nie musimy obawiać się tzw. „sauny”.
 
Od czego zacząć? Przede wszystkim od wyboru miejsca, z reguły o umiejscowieniu namiotu decyduje malownicze położenie oraz ładnie zagospodarowany teren wokół, nie mniej trzeba pamiętać o odpowiednio równym i łagodnym podłożu oraz o drodze dojazdowej, która będzie pozwalała na przejazd pojazdów dostawczych i ciężarowych.
Na pewno, jeśli już zdecydujecie się na wybór wesela plenerowego, dużą zaletą będzie fakt iż można swobodnie dysponować miejscem, ponieważ pod namiotem jest szansa zorganizować wesele dla 100, 200 jak i dla większej liczby gości, a nie każda sala daje takie pole manewru.
O czym jeszcze należy pamiętać?
Stoły i krzesła –po ustaleniu liczby gości, musimy pamiętać o ustawieniu stołów, i tu znowu  mamy pewien wachlarz możliwości od rodzajów np. okrągłe na przykład są bardziej ekskluzywne i potrzebują więcej miejsca niż prostokątne, po sposób ustawienia np. popularne litera U, L czy I po bardziej wymyśle w kształcie łączonych rombów. Wyposażenie stołów oraz krzeseł nie jest wliczone w cenę wynajmu hali namiotowej więc ważne poproście o cennik wyposażenia przed podpisaniem umowy.
 
Zaplecze kuchenne – najlepiej wynająć firmę cateringową z własną zastawą stołową, która posiada wszystkie uprawnienia i jest obeznana w obsłudze wesel plenerowych.
Parkiet do tańca – należy starannie przewidzieć odpowiednią ilość miejsca do tańczenia oraz zbudować podwyższenie dla zespołu lub DJ-a, a także zorganizować oświetlenie oraz nagłośnienie.
 
 
Dekoracje – pamiętajcie, że liczy się każdy detal i każdy metr kwadratowy dlatego najlepiej oddać namiot w ręce firmy dekoratorskiej, która przygotuje wystrój specjalnie dla Was (kolorystykę, styl, upodobania i zadba o każdy najmniejszy szczegół).
Komfort gości – warto zadbać o ławeczki na zewnątrz, przygotować miejsce dla palaczy oraz zaopatrzyć się w środki odstraszające komary i inne owady.
Toalety– wybierając miejsce plenerowe warto poszukać obszaru z gotowym zapleczem np. hotelu lub sali weselnej, która udostępni wnętrze budynku, jeśli nasz wymarzony plener znajduje się bez wspomnianego zaplecza możemy postawić ekskluzywne toalety mobilne.
 
 
Tego typu rozwiązanie na miejsce wesela na pewno nie należy do standardowych i tanich nie mniej efekt może przejść Wasze najśmielsze oczekiwania i na pewno zostanie zapamiętany! A jakie są Wasze odczucia jeśli chodzi o wesela w plenerze? Dziękujemy firmie Wedding Tent za możliwość skorzystania ze zdjęć. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.