Wesele w plenerze – odkrywamy wszystkie tajemnice

Wesele w plenerze? Trend czy opcja dla niezdecydowanych?

Być może niektórzy z naszych czytelników rozważają właśnie opcje wesela w plenerze. Otóż ostatnimi czasy wesela w namiocie zyskują na popularności i śmiało możemy powiedzieć, że wpisują się w nadchodzące trendy. Ale to też doskonała opcja dla par, które przewidują wesele na dużą ilość osób. Namioty są modułowe i możemy osiągnąć dowolną wielkość - ogranicza nas tylko metraż terenu.

Idealne namioty dla:
100 osób to 300 m2
150 osób to 375 m3
250 osób to 475 m2

Nasuwa się zatem od razu pytanie: kiedy zorganizować wesele w plenerze?
A najbardziej oczywistą odpowiedzią zdaje się być: latem. Nie jest to na szczęście jedyna możliwość, ponieważ śmiało można zaproponować każdą porę roku.
W porach gorących można unieść ściany namiotu do góry lub zastosować klimatyzację. Ściany i sufit namiotu są wykonane z materiału, który odbija promienie słoneczne, więc nie musimy obawiać się tzw. „sauny”. (nie we wszystkich namiotach)
Od czego zacząć?
Przede wszystkim od wyboru miejsca, z reguły o umiejscowieniu namiotu decyduje malownicze położenie oraz ładnie zagospodarowany teren wokół. Nie mniej jednak trzeba pamiętać o odpowiednio równym i łagodnym podłożu oraz o drodze dojazdowej, która będzie pozwalała na dojazd pojazdów dostawczych i ciężarowych. .
O czym jeszcze należy pamiętać?
  1. Zaplecze kuchenne – najlepiej wynająć firmę cateringową z własną zastawą stołową, która posiada wszystkie uprawnienia i jest obeznana w obsłudze wesel plenerowych.
  2. Parkiet do tańca – należy starannie przewidzieć odpowiednią ilość miejsca do tańczenia oraz zbudować podwyższenie dla zespołu lub DJ-a, a także zorganizować oświetlenie oraz nagłośnienie.
  3. Toalety– wybierając miejsce plenerowe można poszukać obszaru z gotowym zapleczem np. hotelu lub sali weselnej, która udostępni wnętrze budynku, gdy niema takie możliwości firmy dysponują teraz ekskluzywnymi mobilnymi toaletami - to naprawdę duży komfort!
  4. Dekoracje– pamiętajcie, że liczy się każdy detal i każdy metr kwadratowy dlatego najlepiej oddać namiot w ręce firmy dekoratorskiej, która przygotuje wystrój specjalnie dla Was (kolorystykę, styl, upodobania i zadba o każdy najmniejszy szczegół).
  5. Komfort gości – warto zadbać o ławeczki na zewnątrz, przygotować miejsce dla palaczy oraz zaopatrzyć się w środki odstraszające komary i inne owady.
 Tego typu rozwiązanie na miejsce wesela na pewno nie należy do standardowych i tanich nie mniej efekt może przejść Wasze najśmielsze oczekiwania i na pewno zostanie zapamiętany! Możemy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że specjalizujemy się w plenerowych weselach, więc w razie Waszych wątpliwości i pytań zapraszamy do kontaktu!
A jakie są Twoje odczucia jeśli chodzi o wesela w plenerze? Może masz jakieś pytania? Napisz koniecznie w komentarzu!
Poniżej możesz znaleźć kilka zdjęć z naszych realizacji w plenerze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.