Angielskie wesele Agaty i Bena – 14.07.2018

Za każdym razem opisując Wam historię przygotowań do wesela, piszemy, że to wesele zapamiętamy na długo. Powody są różne i rzeczywiście tak jest, że pamiętamy każde. Są jednak takie, których okoliczności towarzyszące sprawiają, że ta pamięć jest jeszcze bardziej intensywna. Pozwólcie, że dziś opowiem Wam o ślubie Agaty i Bena, który organizowaliśmy w lipcu tego roku w Dworze Oliwskim.

Wesele Agaty i Bena miało miejsce w tygodniu nazywanym przez nas „słynnym tygodniem świstaka”. Był to sam środek sezonu, w poprzedni weekend koordynowaliśmy 2 wesela, w poniedziałek dwie kolacje zaręczynowe, w piątek przed ślubem Agaty i Bena, zaplanowane było jeszcze jedno wesele. O całym tygodniu możesz przeczytać tutaj. To był jeden z tych tygodni, w którym nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem, nie zawsze jest dobrze, ale jak życie nas nauczyło, zawsze dajemy radę. To ten tydzień, po którym budząc się w poniedziałek, nasuwa mi się tylko na język słowo "Dziękuję". Dziękuję za ludzi, którymi się otaczam.

Zwróć uwagę na to, kto jest Twoim partnerem biznesowym

Kiedy zapraszam do współpracy różnych podwykonawców, dobieram ich bardzo starannie. Oczywiście decydujące słowo ma klient, ale staram się pracować i polecać osoby, o których fachowość, rzetelność i profesjonalizm mogę być spokojna. Bardzo liczy się to, jakimi są ludźmi i czy – w ostatecznym rozrachunku – gramy do jednej bramki. W przypadku wesela Agaty i Bena ta zasada sprawdziła nam się na 100%. Wszyscy podwykonawcy stanęli na wysokości zadania. Mimo trudnych i niesprzyjających okoliczności byliśmy drużyną, której celem było spełnienie marzeń Pary Młodej.

Jak przebiegała nasza współpraca z Parą Młodą?

Agatę i Bena poznaliśmy rok przed planowaną datą ślubu. Mieli już wybraną salę weselną w Polsce, ale ponieważ na stałe mieszkają w Wielkiej Brytanii, zależało im na tym, by ktoś przejął od nich koordynację całego procesu przygotowania uroczystości. Podczas tego roku widzieliśmy się zaledwie kilka razy, a nasz kontakt w dużej mierze ograniczał się do maili i rozmów na Skypie. Ponieważ spore grono ich rodziny i znajomych na co dzień mieszka w Wielkiej Brytanii, Parze Młodej zależało na tym, by ich wesele odbyło się z poszanowaniem tradycji i zwyczajów brytyjskich. Panna Młoda pochodzi z Gdańska i chciała, by ślub i wesele odbyły się właśnie tutaj. Dla nas byłą to okazja do zgłębienia i wdrożenia w życie angielskich zwyczajów i tradycji. Dodatkowo takie podejście okazało się dla nas nowe – zazwyczaj pary przyjezdne chcą, by na weselu i ślubie zachować polską tradycję. Tutaj odbyło się to zupełnie inaczej. Ustalając przebieg wesela, musieliśmy zwrócić uwagę na tematykę i kolejność przemów, kolejność osób w orszaku, sam przebieg ceremonii zaślubin, krojenia i podania tortu, a także usadzenia gości przy stołach.

A kiedy nadszedł ten dzień…

Sam ślub odbył się w parku Dworu Oliwskiego w Gdańsku, natomiast zabawa weselna w namiocie. Pomiędzy ceremonią zaślubin, a weselem Para Młoda zdecydowała się na przygotowanie koktajlu w ogrodzie, podczas którego można było składać życzenia, robić zdjęcia i wypić toast za Państwa Młodych. Agacie i Benowi bardzo zależało na tym, by wesele było dopieszczone w każdym szczególe. Zwracali baczną uwagę na dekoracje, estetyczną stronę wesela, skrupulatnie dobierali dodatki. Bardzo starannie dobrali również kolorystykę – postawili na nieco tropikalne, nienudne kolory: mocny róż, fuksję, pomarańcz, intensywną zieleń i tropikalne liście. Stoły zostały nazwane ważnymi dla Pary Młodej Miastami. Dodatkowo cały program wesela został podzielony na dwa etapy: uroczysty ślub, elegancki, podniosły obiad oraz nowoczesną część taneczną. Tutaj konieczne było postawienie wyraźnej granicy pomiędzy podniosłością zaślubin, a nowoczesnymi akcentami zabawy weselnej.

W przygotowaniach towarzyszyli nam:

Miejsce wesela – Dwór Oliwski, Fotograf – Adam i Natalia z Naya Fotografia, DJ – Radek , Saksofonista – Banan on Sax, Video – Studio Broda, Dekoracja ślubu i wesela - Event by Ev, Namiot - Sky Event Groups , Koordynacja i przygotowanie wesela – Iwona Przybojewska, Paulina Połom.    

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.